SFP+ 10G Multimode
+


Bookmark and Share

Artikelnummer:
E 5187063

Direktlänk:
Högerklicka och kopiera adressen

Dokument:
filDatablad Svenska

SFP+ 10G Multimode

Produktbeskrivning:
SFP-modul MM 10 Gbit/s som används för att ansluta fiberkabel till switchar med 10G SFP-ingång. Kompatibel med switchar från Gigamedia, Alcatel, Nortel, Linksys, TP Link, HuaWei, D-Link, Zyxel och Netgear.

Kontakttyp: 2 x LC
Räckvidd: 300 m på OM3/4 fiber, men endast 33 m på OM1 fiber.
Våglängd: 850 nm





Drift & Produktion:
Wikinggruppen
start