Mediakonverter 10/100/1000 Mbps multimode
+


Bookmark and Share

Artikelnummer:
E 5187014

Direktlänk:
Högerklicka och kopiera adressen

Dokument:
filDatablad svenska
filDatablad engelska

Mediakonverter 10/100/1000 Multimode

Produktbeskrivning:
Mediakonverter som omvandlar multimod fiber, med SC duplex-kontakt, till RJ45 koppar. 10/100/1000Base-T till 1000Base-FX.

- Räckvidd 550m på OM3/4, 275m på OM1
- 1 st SC duplex anslutning
- 1 st RJ45 port
- Hastighet koppar: 10/100/1000 Mbps
- Hastighet fiber: 1000 Mbps
- Staus/felindikation via LED (se engelskt datablad)





Drift & Produktion:
Wikinggruppen
start