+


Bookmark and Share

Artikelnummer:
E 5069852

Direktlänk:
Högerklicka och kopiera adressen

Dokument:
filDatablad Svenska

Fiberpatchkabel SM SC/UPC + LC/UPC, G657 simplex

Längd:

Produktbeskrivning:
Simplex singelmode G657 fiberpatchkabel av hög kvalitet med SC/UPC i ena änden och LC/UPC i andra. Hög packningsgrad då kabeln endast bygger 2 mm. Individuellt testad och godkänd enligt normerna: EIA/TIA 568, ISO 11801 och EN 50173.

Teknisk data:

Antal/fp: 1 st
Färg kabel: Blå
Fibertyp: G657A2
Kontakttyp: SC/UPC och LC UPC
Färg kontaker: Blå
Insertion Loss: ≤ 0,30 dB
Return Loss: ≤ 50 dB (SC och LC APC: ≤ 50 dB)
Temperaturområde drift: -40°C till +75°C
Yttermantel: Halogenfri (LSOH)
Kompatibel med: IEC-61754-20; TELCORDIA-GR-326-CORE
Uppfyller ROHS direktivet.





Drift & Produktion:
Wikinggruppen
start