+


Bookmark and Share

Artikelnummer:
E 5069896

Direktlänk:
Högerklicka och kopiera adressen

Dokument:
filDatablad Svenska

Fiberpatchkabel Multimode SC/PC, OM3 50/125 duplex

Längd:

Produktbeskrivning:
Duplex multimode OM3, 50/125 µm, fiberpatchkabel av hög kvalitet med SC/PC i båda ändar. Hög packningsgrad då kabeln endast bygger 2 mm. Individuellt testad och godkänd enligt normerna: EIA/TIA 568, ISO 11801 och EN 50173.

Teknisk data:
Färg kabel: Orange
Kabeltyp: multimode OM3, 50/125 µm
Kontakttyp: SC/PC
Färg kontakt: Beige
Insertion Loss: ≤ 0,30 dB
Return Loss: ≤ 50 dB (SC och LC APC: ≤ 50 dB)
Temperaturområde drift: -40°C till +75°C
Yttermantel: Halogenfri (LSOH)
Kompatibel med: IEC-61754-20 ; TELCORDIA-GR-326-CORE
Uppfyller ROHS direktivet.





Drift & Produktion:
Wikinggruppen
start