+


Bookmark and Share

Artikelnummer:
E 5065013

Direktlänk:
Högerklicka och kopiera adressen

Dokument:
filDatablad Engelska
filDatablad Svenska

Fiberuttag box 4xSC simplex

Produktbeskrivning:
Kompakt fiberuttag för upp till 4st SC simplex dammskyddade mellanstycken/adapters. Avsedd för inomhusbruk. Lämplig för både G652 och G657 fiber. OBS! Endast nedanstående mellanstycken passar, komplettera med önskat antal. 3 st blindlock ingår för ev oanvända platser. Plats för överskottsfiber både under och i uttaget. Försedd med ”nyckelhål” som möjliggör enkel montering över apparatdosa. Genomgående skruvhål gör att uttaget kan monteras och demonteras i stängt läge Uttaget har också klämmor i botten för montering på DIN-skena. Påklistrad etikett med laservarning och färgmarkering kan ersättas med valfri märkning eller tas bort för att få uttaget helt vitt.

Mått: 83 x 100 x 29 mm (H x B x D)



Rekommenderat tillbehör till denna produkt
bildMellanstycke med dammlucka SC/UPC BlåInfo
bildMellanstycke med dammlucka SC/APC GrönInfo


Drift & Produktion:
Wikinggruppen
start